Kdo jsme?

Kdo jsme?

Jsme málotřídní škola a mateřská škola rodinného typu v malé obci Dub. Ve škole je 18 žáků prvního stupně ve dvou třídách a v mateřské škole je 20 dětí. Největší benefit spatřujeme v možnosti individuálního přístupu, který si díky 3 učitelkám na ZŠ 2 učitelkám v MŠ a dalším pedagogickým pracovnicím, můžeme dovolit. Žáci se učí nejen toleranci, ale především samostatnosti a pomoci druhým.

HETEROGENNÍ SKUPINY JSOU PRO ČLOVĚKA PŘIROZENÉ A VŠICHNI SE V NICH BUDEME NACHÁZET CELÝ ŽIVOT.

Zaměstnanci naší školy a školky tento způsob výuky znají, nebo si jej po jiných letitých zkušenostech cíleně vybrali a někteří jím prošli jako děti. Máme radost, že se můžeme a chceme dále vzdělávat, že rosteme spolu a že naší dubskou školu a školku inovujeme, držíme a děláme ji lepším a lepším místem. Dětem, které přestupují z MŠ do ZŠ, je tak nové prostředí, pedagogové i noví spolužáci známé. V takto malém prostředí se přirozeněji daří předcházet sociálně patologickým jevům jakým je třeba šikana nebo kyberšikana. Našim cílem je společně vytvářet pohodové, příjemné a bezpečné prostředí, kam se děti těší každý den.

V mateřské škole je 20 dětí v jedné heterogenní třídě se dvěma střídajícími se učitelkami a jednou asistentkou. Ve vzdělávání upřednostňujeme rozvíjení smyslového vnímání jako základu veškerého přirozeného poznávání. I proto trávíme pátky venku a jsme šťastni, že jsme rychle v přírodě.


Vložte svůj text...

Základní škola a Mateřská škola Dub
Dub 102
Dub, 384 25 
Stránky jsou spravovány Mgr. Evou Zíkovou
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!